קריאה מהנה

תמיכה נפשית- רגשית בטיפולי פוריות

תמיכה רגשית בטיפולי פוריות

טיפולי פוריות הם מסע פיזי ונפשי מורכב, במיוחד כאשר מדובר בטיפולי IVF ארוכי טווח בהם ישנם גם כישלונות חוזרים בIVF . נשים שונות חוות את התהליך באופנים שונים, מה שמשותף לרובן אם לא לכולן הוא קושי רגשי. טיפולי פוריות כוללים פרוצדורות רפואיות מעמיקות ושימוש בהורמונים, שאיבת ביציות והחזרת עוברים, אשר יכולים לגרום לכאב פיזי ולקושי רגשי משמעותי ולכן תמיכה נפשית- רגשית בטיפולי פוריות היא בעלת השפעה עמוקה ומשמעות. הנה כל מה שחשוב לדעת על תמיכה מתאימה. 

תמיכה נפשית-רגשית בטיפולי פוריות – IVF וההשפעה על המסע

השפעת טיפולי פוריות IVF היא גבוהה מאד על תחושת האישה/זוג המנסה להרות ולצערנו כאשר ישנם כישלונות בתהליך זה כישלונות אלו מובילים אל חוויה של ייאוש ותסכול תוך פגיעה רגשית עמוקה. חשוב לזהות את ההשפעות הללו ולקבל תמיכה בטיפולי פוריות וזאת במטרה לסייע לנשים ולזוגות להתמודד עם הקושי והאכזבה. תמיכה נפשית יכולה להיות חשובה בייחוד לנשים המתמודדות עם תהליכים אלו. תמיכה זו כוללת מפגשים פרטניים או קבוצות תמיכה וליווי רגשי המסייעים לעבור את התהליך עם תחושת בטחון וקבלה עצמית. 

בסיטואציה של כישלונות חוזרים בIVF חשוב להקדיש מקום לנושאי האשמה ופגיעה בערך העצמי שאלו למעשה שכיחים במיוחד בקרב נשים המתמודדות עם קשיי פוריות. בסופו של דבר, טיפולי פוריות, ובפרט טיפולי IVF, הם מסע ארוך טווח הדורש התמודדות פיסית ורגשית. ההכרה בכישלונות חוזרים והשפעתם על הנפש והחשיבות של תמיכה נפשית יכולים להוות כלי עזר חשוב לשיפור חוויות הטיפול והתוצאות של כל התהליך ושל כל המעורבים בסיטואציה. 

לליווי המקצועי האישי יש יכולת לסייע לעבור את זה אחרת

בין אם מדובר על טיפולי פוריות IVF ובין אם על נושאים אחרים בשלבים השונים בחיינו, בכל שלב בחיים שבו אנחנו מרגישים שאנחנו צריכים סיוע, ליווי, טיפול או תמיכה חפשו את התמיכה הראויה ותלמדו איך אפשר לעבור כל מסע גם אחרת.

שירי אנקונה-טוביאס, מנחה, מרצה ומאמנת. מייסדת הגישה הפוזיטיבית המשלבת כלים מעולם הNLP,  האימון האישי, אימון הורים, פסיכולוגיה חיובית וחקר האושר . 

אנא דרגו את המידע
שירי אנקונה-טוביאס

שירי אנקונה-טוביאס

מאמנת אישית, מאמנת הורים מוסמכת מכון אדלר, NLP TREINER – הסמכה המאפשרת לי לפתות בית ספר למטפלים, ותלמידה נצחית של הפסיכולוגיה החיובית וחקר האושר.

מאמרים נוספים

הפודקאסט של שירי אנקונה-טוביאס
פרק 1 – נעים להכיר
עוד ניפגש פרק 8 פרק אחרון
עוד ניפגש – עונה 3 פרק 8
עוד ניפגש עונה 3 פרק 7
עוד ניפגש – עונה 3 פרק 7
עוד ניפגש פרק 6
עוד ניפגש – עונה 3 פרק 6
דילוג לתוכן